استارتاپ

همفکری مشهدی‌ها

سه نفر از فعالان استارتاپی مشهد از سال پیش کمر همت را بسته‌اند و هماهنگی برگزاری نشست‌های هفتگی «همفکر» را در روزهای چهارشنبه بر عهده گرفته‌اند.

اطلاع‌رسانی این جلسات از طریق سایت hamfekr.net انجام می‌شود. رویدادهای همفکر با همت چهره‌های شناخته‌شده استارتاپی در تهران شروع شد و الان در حدود ۲۰ شهر کشور برگزار می‌شود.

محمدرضا هاشمی، الیاس خسروی والا و حمید محب کارهای هماهنگی برگزاری این رویداد را انجام می‌دهند.

سیزدهمین جلسه همفکر با رقم شرکت‌کننده قابل توجه بیش از ۶۰ نفر امروز به میزبانی دفتر پارک علم و فناوری خراسان رضوی در بلوار سجاد برگزار شد.


جلسات «همفکر» بر اساس الگویی که برای آنها تعریف شده است، موضوع مشخصی ندارند. این جلسات قرار است محلی باشد برای آشنایی افراد فعال در اکوسیستم، شبکه‌سازی و انتقال تجربیات.

جلسات همفکر هر هفته در یک مکان متغیر برگزار می‌شود. شرکت‌ها و استارتاتپ‌هایی که مایل هستند میزبانی رویدادهای همفکر را بر عهده بگیرند، می‌توانند از طریق صفحه همفکر مشهد با تیم اجرایی تماس بگیرند.

حضور در این جلسات برای همه آزاد و رایگان است، ولی برای هماهنگی بیشتر بهتر است در سایت همفکر مشهد ثبت‌نام کنید.

«همفکر مشهد» یک کانال تلگرامی هم دارد که راه خوبی برای با اطلاع شدن از رویدادهای بعدی. عکس‌های هر نشست هم روی کانال منتشر می‌شود.

در صحبتی که با برگزارکنندگان همفکر مشهد داشتم، در فکر راه‌اندازی یک سایت مستقل برای مشهد هستند. خبرهایی هم از راه‌اندازی یک رسانه تخصصی استارتاپی از سوی برگزارکنندگان به گوش می‌رسد.


برای آشنایی بیشتر با حال و هوای نشست امروز، گالری تصاویر زیر را ببینید:

hamfekr-mashhad-mashhadmag-8
پارک علم و فناور خراسان رضوی میزبان این هفته جلسه همفکر مشهد بود. مدیر مرکز رشد ICT پارک به عنوان میزبان این جلسه به حاضرین خوش‌آمد گفت و در مورد جایگاه پارک‌های فناوری و نقش آنها در استارتاپ‌ها صحبت کرد.
hamfekr-mashhad-mashhadmag-7
علی جاهدی (مدیر مرکز رشد ICT پارک): مرکز رشد تلاش می‌کند یک نقشه راه مناسب در اختیار شرکت‌های آی‌تی برای رشد قرار دهد و آنها را در این راه هدایت کند.
hamfekr-mashhad-mashhadmag-6
هفته‌نامه «شنبه» هر هفته به حاضرین در همفکر ارایه می‌شود. کاش این هفته‌نامه تخصصی استارتاپی برنامه توزیعش را در مشهد مرتب کند. «شنبه» رسانه خوبی برای اکوسیستم استارتاپی ایران شده است.
hamfekr-mashhad-mashhadmag-4
علی جاهدی (مدیر مرکز رشد ICT): تاکنون ۱۳۰ شرکت مراحل رشد را در مرکز رشد مشهد طی کرده‌اند.
hamfekr-mashhad-mashhadmag-2
تیم «کجاخوبه»ای‌ها!
hamfekr-mashhadmag-1
مهدی علیپور پرزنتی با عنوان «سرطان استارتاپی در ایران» با موضوع‌ آسیب‌شناسی استارتاپ‌های ایرانی ارایه کرد.
hamfekr-mashhadmag-2
سیزدهمین همفکر مشهد در پارک علم و فناوری رکورد شرکت‌کنندگان را زد: ۶۳ نفر در جلسه حاضر شدند.
hamfekr-mashhad-mashhadmag-1
بخش شبکه‌سازی و گفتگوی همفکر در حیاط ساختمان برگزار شد. این ساختمان که در خیابان امین در بلوار سجاد است قبلا دفتر مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری بود و حالا در اختیار شتاب‌دهنده فرهنگی پارک است.
hamfekr-mashhad-mashhadmag-10
گفتگوهای دو نفره و سه نفره به راه است. سرنخ کلی از روابط تجاری و همکاری‌ها در همین گفتگوها شکل می‌گیرد.
photo474613957046413985
محمدعلی تهرانچی که او را با اپ محبوب «باد صبا» می‌شناسیم. تهران‌چی میلیون‌ها کاربر «باد صبا» را یک بستر محتوایی خوب می‌داند و برنامه‌هایی برای توسعه دارد.
hamfekr-mashhad-mashhadmag-3
قرار نیست فقط حرف بزنیم. گاهی لازم است دست به راکت شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا