استارتاپپیشنهادهای سردبیر

چالش‌های استارتاپ‌های تاکسی اینترنتی در مشهد

چند تاکسی اینترنتی در مشهد مشغول به کار است؟
تاکسی‌های اینترنتی در مشهد با چه چالش‌هایی دچار هستند؟

خبر داغ امروز در فضای استارتاپی مشهد، پلمپ شدن دفتر تپ‌سی در مشهد بود.

سازمان #تاکسیرانی #مشهد از این شرکت  شکایت کرد و به خاطر عدم دریافت مجوز از این سازمان، با مجوز قضایی دفتر و دستکشان را در مشهد تخته کردند.

ظاهرا فعلا فقط #تاچسی و جدیدا #چیتکس مجوز گرفته‌اند.

این روزها همه جا صحبت از#تاکسی_اینترنتی است. به نظر می‌رسد  سرویس‌های تاکسی اینترنتی که در مشهد شروع به کار کرده‌اند یا برای ورود به بازار برنامه‌ریزی می‌کنند، از تعداد انگشتان دو دست بیشتر شده است!

اگر بخواهیم تیم‌های کوچک استارتاپی که در حال ایده‌پردازی برای ورود به این بازار هستند را هم حساب کنیم، احتمالا به انگشتان چهار پنج تا دست دیگر هم برای شمارش آنها احتیاج داشته باشیم!

اما چه شد که این‌طوری شد؟ چرا در بین این همه الگوهای مختلف و مارکت‌های متنوع، تیم‌های مختلف و گروه‌های سرمایه‌گذاری این‌قدر به این #بیزینس_مدل علاقه نشان  می‌دهند؟

رشد انفجاری #استارتاپ های #اسنپ (و#تپسی ) و دو مرحله سرمایه گذاری چند ده  میلیون دلاری روی اسنپ، قند را در دل سرمایه‌گذاران استارتاپی آب می‌کند و چه جایی بهتر از کلان‌شهر مشهد، که به جز سه میلیون مسافر شهر، بیست میلیون توریست سالیانه شهر هم جزو بازار آن است.

اواخر سال پیش بود که لایحه‌ای در#شورای_شهر مشهد مطرح شد و قرار بود  ضوابط مربوط به استارتاپ‌های حمل و نقلی را مشخص کنند. در گیر و دار شلوغی قبل و بعد از عید، ظاهرا هنوز خبری از این لایحه در صحن شورا نشده است.

به احتمال زیاد، بررسی و تصویب این لایحه به شورای شهر جدید مشهد منتقل می‌شود.

اسنپ در مشهد کجای ماجراست؟ فعلا خبری از آن نیست، ولی خیلی زود احتمالا خبرهای آن را بشنویم.

با مدل توسعه کسب و کار اسنپ هم که آشنا هستید؟ استارتاپ‌های تاکسی اینترنتی در مشهد باید منتظر ورود #اگرسیو اسنپ در  مشهد باشند.

یک توصیه دوستانه به استارتاپ‌های #نوپا این است که اگر به این حوزه علاقه دارند، بیزینس‌مدل‌های دیگر مبتنی بر #لجستیک و#دلیوری و API را هم بررسی کنند؛

و نکته دیگر اینکه: اگر #مارکتینگ و#نتورکینگ قوی و یک تیم قوی و شش‌دانگ  اجرایی و پشتیبانی و توسعه سیستم و حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان سپرده نقدی ندارید، شاید بهتر باشد بی‌خیال این مارکت شوید.

چالش‌ها تازه شروع شده است.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا