استارتاپ

ماراتون استارتاپی در مشهد

ماراتون استارتاپی، یک رویداد آموزشی-تجربی است که در سه روز متوالی برگزار می‌شود.

در این برنامه، علاقه‌مندانی که مایل هستند با مفهوم استارتاپ آشنا شوند، گردهم می‌آیند و با همراهی منتورها و مشاورین استارتاپی، تلاش می‌کنند تا طی ۵۴ ساعت و به صورت فشرده، ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل دهند و با کمک هم، این ایده را به یک محصول اولیه قابل ارایه تبدیل کنند.

«ماراتون استارتاپی مشهد» با همان الگوی استاندارد و جهانی «استارتاپ ویکند» برگزار می‌شود.

حضور اساتید برجسته کارآفرینی و مدیران برتر شرکت‌های ICT مشهد و همراهی منتورهایی که در حوزه مباحث استارتاپی برای خودشان اسم و رسم و تجربه‌ای دارند، این رویداد را خیلی هیجان‌انگیز و کاربردی می‌کند.

 

استارتاپ ویکند؟!

در سه سال اخیر، دوره‌های مختلفی از رویداد جهانی «استارتاپ ویکند» در مشهد برگزار شده است. استارتاپ ویکند یک رویداد استاندارد و پذیرفته‌شده آموزشی-ترویجی برای آشنایی علاقه‌مندان با مفاهیم استارتاپی است. با توجه به حساسیت‌هایی که در یک سال اخیر روی عنوان «استارتاپ» و «استارتاپ ویکند» توسط برخی رسانه‌ها و جریانات سیاسی پیش آمده است، استفاده از این عنوان قدری حساسیت‌برانگیز شده است.

همین موضوع باعث شده که رویدادهایی که اخیرا برگزار می‌شود، با عناوینی همچون «اردوی استارتاپی» یا «ماراتون استارتاپی» یا سایر عنوان‌های مشابه برگزار شود.

mashhad-startup-marathon-judges
این تیم داوری قرار است که ایده‌های تیم‌ها را بررسی کنند و پوست از سر تیم‌ها بکنند! یک تیم داوری با تجربه و شاخص که هم در حوزه مباحث ICT صاحب‌نظرند و هم می‌توانند دل و روده بیزینس مدل و طرح تجاری کسب و کار استارتاپی شما را آنالیز کنند و بیاورند روی دایره!

 

پیش‌رویدادها

از اتفاقات خوب ماراتن استارتاپی که آخر این هفته برگزار می‌شود، برگزاری پیش‌رویدادهای متعدد در دانشگاه‌های معتبر مشهد بود.

از تاریخ ۱۰ آبان الی ۲۲ آبان، ۸ پیش‌رویداد در دانشگاه‌های خیام، آزاد، سجاد، امام رضا (ع)، فردوسی و علوم پزشکی برگزار شد. یک پیش‌رویداد نیز در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد.

این رویدادهای دو ساعته، علاوه بر اینکه باعث آشنایی جمع بیشتری از دانشجویان با مفاهیم استارتاپی شدند، توانستند مخاطبین جدیدی را برای حضور در رویداد ۳ روزه ماراتن استارتاپی با خود همراه کنند.

 

کِی و کجا؟

ماراتون استارتاپی مشهد از تاریخ چهارشنبه ۲۶ آبان الی جمعه ۲۸ آبان ماه در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود.

startup-marathon-mashhad-map
رویداد ۳ روزه ماراتون استارتاپی در دانشکده مهندسی در دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود؛ همان جایی که اولین استارتاپ ویکند مشهد در آنجا برگزار شده بود. تجدید خاطره.

چطوری ثبت‌نام کنید؟

برای ثبت‌نام، به سایت رویداد مراجعه کنید: www.Hamayesh.TOP

هزینه ثبت‌نام و شرکت در دوره آموزشی سه روزه، ۹۰ هزار تومان است. این هزینه شامل هزینه‌های مربوط به پذیرایی و نهار و شام نیز می‌شود.

اگر دانشجوی یکی از دانشگاه‌های ذکر شده هستید، می‌توانید از کد تخفیف ویژه‌ای که برای آن دانشگاه در نظر گرفته شده استفاده کنید.

بلیت‌های ویژه‌ای نیز برای مراسم افتتاحیه و اختتامیه در نظر گرفته شده که برای افرادی که حال و حوصله حضور در کل رویداد را ندارند، ولی می‌خواهند از نزدیک هیجان تیم‌ها و پرزنت آنها و سخنرانی‌های ارزشمند افتتاحیه و اختتامیه را تجربه کنند، مفید است. هزینه بلیت افتتاحیه و اختتامیه ۱۰ هزار تومان است.

حضور مشهدمگ

مجله اینترنتی مشهدمگ مفتخر است که به عنوان حامی رسانه‌ای در این رویداد حضور دارد.

برای خوانندگان مشهدمگ یک کد تخفیف از سوی تیم برگزاری در نظر گرفته شده است. موقع ثبت‌نام در باکسِ «کد تخفیف»، عبارت mashhadmag را تایپ کنید و از تخفیف ۴۰ درصد لذت ببرید!


اگر در خودتان شور و شوقی برای راه‌اندازی یک استارتاپ احساس می‌کنید، پیشنهاد می‌کنم که این فرصت را از دست ندهید.

ببینیمتان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا